2021

 

 

 

 

2020

Sommerudstilling 22.05.21 – 26.07.21

RELATIONER, Anneline Schjødt Pedersen og Arne Aagaard Pedersen
VINGER, VÆSNER OG VIND, Ginette Wien, Ingrid Duch og Floyd K. Stein

Forårsudstilling 22.04.21 – 16.05.21

EFTERKLANGE OG MELLEMRUM, Vinni Frederiksen og Lise Seier Petersen
HUSFLID OG USYNLIG ARBEJDE, Mette Hegnhøj og Pia Skogberg

Pop-Up 2020 10.10.20 – 01.11.20

SigNATUR//  Visuel_LAB + Guests
Caroline Krabbe, Tine Helleshøj, Lene Winther, Pabi Chulo, Mette Rishøj, Mads Rafte Hein, Michael Isling, Anne Munnecke, Sylvest Jeppesen, Eva Louise Buus, Sofie Hertz, Hanne G. og Krestine Harboe viser maleri, grafik, keramik, installation, mm.

Efterårsudstilling 01.08.20 – 02.10.20

Mellem Usynlige Lag, Christina Augustesen, Simon Bang, Marie Hartmann Christensen, Lars Hilfling, Tina Kallehave, Janne Mikkelsen, Linda Sandbjerg og Eva Toft 
Mod Solen, Maja Gade Christensen 
Embodied Nature, Kamilla Askholm Jørgensen


Sommerudstilling 05.06.20 -26.07.20

Annalise Møller Petersen
Embodied Nature, Kamilla Askholm Jørgensen
Paul Beckett


Forårsudstilling 04.04.20 – 24.05.20

AFLYST på grund af COVID 19. Udstillingerne bliver vist forår 2021.

2019

Efterårsudstilling 10.08.19 – 27.10.19

UDE, Helle Baslund, Karen Lise Krabbe

“Det, der ikke bliver sagt”, Lene Juhler, Else Duedahl, Ulla Gerd, Ulla Lampe


Sommerudstilling 08.06.19 – 04.08.19

Jens Chr. Jensen
Robert Dillonmahon

Ikoneriets Tabernakel, Aino Møller, Anders Hjuler, Henrik Bak, Inger Bruhn, Kaare Lytsen, Niels Levinsen, Ole Werner Munck, Pernille Bjarnhof Storm

Lars Ibsen 
Ole Storm, Norge
Vivi Christensen, Covadonga de Viedma


Forårsudstilling 13.04.19 – 02.06.19

Ole Lejbach, Ida Guldhammer

ArtCoMa, Jenny Hansen, Mogens Nielsen, Eva Christensen, Karin Lykke Waldhausen , Lotte Thorsøe, Anna Grethe Aaen
Vivi Christensen, collage

2018

Efterårsudstilling 15.08 -31.10.18

5STK – “UDVEJE”, Helle Skydt, Annette Gerlif & Annette Hornskov Mørk

Silkeborg Grafiske Værksted
Janis Lynn Frankø, Anders T Mortensen, Anne Grarup, Bente Aarøe, Birte Klit, Heidi Hansine Kirkegaard Nielsen, Henrik Amorsen, Inge Therkelsen, Jenny Bilberg, Jytte Dunck Pedersen, Lilian Vestergaard, Lis Rejnert Jensen, Margit Vica Madsen, Mari Dahl, Nina Mølgård Knappe, Taina Hvidlykke, Susanne Helgesen

TONSART, Kirsten Brøndum, Grethe Mariann Maurseth, Anna Grethe Aaen, Laila Stenderup


Sommerudstilling 02.06- 05.08.18

Malte Fisker
Paule Ducourtial, Parul Modha
Carsten Krog Pedersen
John Farmelo
Zoran Luka


Forårsudstilling 24.03 – 27.05.18

FAKTOR13
Inge Lis Jørgensen, Jette Bækgaard, Karin Grünberger, Klaus Becker, Lis Rejnert Jensen, Marianne Fossgreen, Mette Mailund Strong, Nurith Miryam Lumer-Klabbers, Preben Frederiksen, Rigmor Bak Frederiksen og Steen A. Hovmand.

2017

Efterårsudstilling 02.09. – 29.10.17

PLAN C

Stefan Weidehoff
Hanne Jermiin
Ole Prüter
Annette Falk Lund
Kristina Zhilinskaite og Leontii Hryniuk

05.08 – 27.08.17
Artem with Friends, Christof Demont, Re Union, Mikkel Sommer, Romen Baulin, m.fl.

Sommerudstilling 10.06 – 30.07.17

Pia Fonnesbech
Anna Lindgren
Karen Bjerresgaard
Seika Takahashi

Forårsudstilling 08.04 – 04.06.17

VISUEL, Rasmus Bjørn. Anne Juul Christophersen, Pabi Chulo, Niels Corfitzen, Tine Helleshøj, Claes Otto Jennow, Caroline Krabbe, Rama King Nash, Jonas Pihl, Mette Rishøj, Ann-Lisbeth Albek Sanvig, Kristian Vodder Svensson, Lene Winther.